ceturtdiena, 2021. gada 23. septembris

Profesoram Visvaldim V. Klīvem 90

 

Svētdien, 26. septembrī plkst. 10:00, Vecumnieku baznīcā notiks Vecumnieku mācītāja, profesora Dr. hab. phil. Visvalda Varneša Klīves (1931 - 2003) 90. dzimšanas dienai veltīts dievkalpojums. Kopā ar sievu Viju kalpoja Vecumnieku draudzē no 1994. līdz 2000.gadam. Pēc dievkalpojuma būs iespēja apskatīt arī speciāli viņa atcerei izveidoto izstādi turpat baznīcā.

"Pieminiet savus vadītājus, kas jums Dieva vārdu runājuši; vērodami viņu dzīves galu, sekojiet viņu ticībai!“ (Ebr.13:7)

 V.V. Klīve bija daudzu teoloģijas studentu iemīļots pasniedzējs un Vecumnieku draudzē mīlēts mācītājs. Labu tradīciju un stipru pamatu licējs, pats aizvien palikdams vienkāršs, sirsnīgs un atsaucīgs.

Filozofs un reliģijas vēsturnieks, orientālists (specializējies mūsdienu Indijas filozofijā un domā) un teologs, politiķis, sabiedriskais darbinieks.Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni (1996). 

Visvaldis Varnesis Klīve dzimis 1931. gada 23. septembrī Rīgā, izglītību ieguvis ASV (Ph.D., 1963, Ņujorkas Kolumbijas universitātē, M. Div., 1957, Ņujorkas Ūnijas Teoloģijas seminārā). Sistemātiskās teoloģijas profesors Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē un Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondējošais loceklis (Filozofijas un socioloģijas institūts).ASV bijis docētājs Midlbērijas koledžā Vermontā (1959 - 1965) un Vitenbergas universitātē Springfīldā, Ohaijo (1966 – 1994), kur viņš bija Filozofijas profesors un vairākus gadus kalpoja kā Filozofijas nodaļas priekšsēdis. Viņš arī mācījis studentus kā viesprofesors vairākās Indijas universitātēs.

Viņš ir autors sabiedrībā pazīstamo „ceļu” grāmatām: „Pa kuru ceļu?”, „Ticības ceļos”, „Gudrības ceļos”, „Rīcības ceļos”, kā arī sprediķu krājumam „Vadonis apjukušajiem”.